Blog

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny, obniżka czynszu?

Rodziny Krawczyków i Marczaków znają się już 10 lat, od momentu zasiedlania bloku spółdzielczego. Krawczykowie mają dwóch synów w wieku szkolnym, a Marczakowie jednego. Ich dzieci spędzają ze sobą dużo czasu. W dodatku zarówno pani Krawczyk, jak i pani Marczak wykonują ten sam zawód, są księgowymi, od dwóch lat nawet w tej samej firmie, na takich … More Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny, obniżka czynszu?

Jak się bronić przed eksmisją z powodu długów czynszowych?

Państwo Monika i Krzysztof Nowakowie mieszkają razem z 12-letnią córką i 17-letnim synem w mieszkaniu komunalnym. Pani Monika jest pielęgniarką, a pan Krzysztof kierowcą ciężarówki. Dwa lata temu wzięli kredyt na remont mieszkania i nowe meble do kuchni. Nie mieli kłopotu ze spłatą kredytu dopóki pan Krzysztof nie uległ wypadkowi i stał się niezdolny do pracy. … More Jak się bronić przed eksmisją z powodu długów czynszowych?

Jak chronić dane osobowe

Pan Piotr, chcąc dokonać zakupu w sklepie internetowym, musiał założyć w serwisie sprzedawcy konto oraz podać swoje dane osobowe takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania. Pan Piotr te dane podał i wyraził zgodę na ich przetwarzanie. Po dokonanym zakupie pan Piotr nie chce już więcej korzystać z usług tego sprzedawcy. Ma wątpliwości, co stało się … More Jak chronić dane osobowe

Dla kogo mieszkanie TBS?

Pan Krzysztof wraz z małżonką Alicją i 6-letnim synem Kacprem od 8 lat mieszkają w Warszawie. Mieszkanie nie jest ich własnością, wynajmują je od osoby prywatnej. Pan Krzysztof i jego żona pracują na podstawie umowy o pracę, podatki rozliczają w Warszawie. W ostatnim czasie z powodu pandemii COVID–19 ich sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Pan Krzysztof pracuje w mniejszym wymiarze … More Dla kogo mieszkanie TBS?

Jak uzyskać alimenty?

Pani Anna ma 35 lat i dwoje dzieci ze związku z byłym partnerem, z którym rozstała się dwa lata temu. Ojciec dzieci interesuje się nimi sporadycznie i raczej okazjonalnie. Przy tych rzadkich okazjach przekazuje niewielkie kwoty na utrzymanie dzieci. Córeczka Pani Anny we wrześniu skończy 3 latka, natomiast syn 7 lat. Syn w tym roku … More Jak uzyskać alimenty?

Proszę, nie pij!

Pani Anna (19 lat) przyszła po poradę w sprawie ojca, który według niej jest uzależniony od alkoholu. Odkąd pamięta, ojciec był właściwie nieobecny. Znikał na kilka dni, a gdy wracał, to przesypiał wiele godzin. Pani Anna nie łączyła tego wówczas z alkoholem, a jej matka nic na ten temat nie mówiła. Gdy pani Anna miała … More Proszę, nie pij!

Komu przysługuje prawo do lokalu komunalnego?

Pani Olga, po ślubie, zamieszkała wspólnie z mężem u teściów w ich niedużym mieszkaniu własnościowym. Na świat przyszedł syn, który obecnie ma 7 lat. Współzamieszkiwanie z teściami było od początku trudne, ale rodzina miała dach nad głową, a teściowa pomagała w wychowaniu dziecka. Trzy lata temu pojawiła się szansa zarobienia na własne mieszkanie. Mąż otrzymał propozycję … More Komu przysługuje prawo do lokalu komunalnego?

Zmiany w Funduszu Alimentacyjnym

W lutym 2020 roku Pani Agnieszka rozwiodła się z mężem i od tego czasu samotnie wychowuje 9-letniego syna. Pracuje w sklepie spożywczym i od trzech lat otrzymuje stałe wynagrodzenie w wysokości 2100 zł netto. Sąd, orzekając o rozwodzie, powierzył Pani Agnieszce wykonywanie władzy rodzicielskiej i przyznał jej alimenty na dziecko w kwocie 500 zł miesięcznie. … More Zmiany w Funduszu Alimentacyjnym

Przemoc w rodzinie – jak reagować? Gdzie uzyskać wsparcie?

Pani B. ma 32 lata, męża i dwoje małych dzieci w wieku 3 i 8 lat. Pani B. od kilku lat pracuje tylko w domu i zajmuje się dziećmi. Starszy syn ma problemy z nauką i nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Młodsze dziecko, córka, czeka na przyjęcie do przedszkola. Mąż Pani B. od kilku lat nadużywa alkoholu … More Przemoc w rodzinie – jak reagować? Gdzie uzyskać wsparcie?

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Chcesz być na bieżąco?

Zapraszam do subskrypcji bloga